Bedava Akademik Kitap İndirme Siteleri

Bilenler bilir bazen literatür yeterli olmaz. Elde olan yüzlerce hatta bazen binlerce makale ve kaynak araştırdığınız konu hakkında yeterli gelmez ve alanla ilgili bazı kitapların, özellikle de yabancı yayınlara ulaşılması zorunluluğu ortaya çıkar. Bu durumda hepimiz çoğu zaman bu yerli/ yabancı kaynakları hangi sitelerden bulabileceğimizin endişesini taşırız.

İşte bu sorunları daha az kişi yaşasın diye bu yazımızda ücretsiz akademik kitap indirme sitelerinin listesini yazmaya karar verdik.

1.Google Kitaplar

Google Kitaplarda milyonlarca kaynak mevcut. Bu kaynakların çoğu ücretli olsa da satın almadan içeriğini incelemeniz mümkün. Bu da bazen konunuzla ilgili en önemli kitapları bularak karıştırmanıza imkan veriyor.Gitmek mi istiyorsunuz? Linki burada.

2.B-ok.ccc

Her alandan akademik kitapların bulunabileceği  bir site. Şu linki takip ederek gidebilirisiniz.

3.Libergen

Her alandan 2 milyondan fazla akademik kitapların bulunabileceği  bir site. Şu linki takip ederek aramanıza başlayabilirsiniz.

4.Sci-Hub

Genelde ücretli makalelerin olduğu bu sitede alanınızla ilgili kaynaklara ulaşabilirisiniz.

5. Archive.org

Milyonlarca kitap arasından arama yapabilir, resim ve video arşivine ulaşabilirisniz. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

6. Pdfdrive

Genellikle roman ve okuma kitabı ağırlıklı sitede, ders kitiapları ve akademik kitaplara ulaşmakta mümkün.  Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

7. BookBoon

Yabancı dilde yazılmış bir çok akademik kitaba ulaşabileceğiniz bir websitesi. Sitede ders kitapları da mevcut. Alanınızda arama yapabilir, ücretsiz kitapları indirebilirsiniz. Sitenin linkini buraya bırakıyorum. 

8.DOAB

Directory of Open Access Books bir çok alanda ücretsiz kitaplar sağlayan adeta bir ekitap indeksi. Çeşitli alanlarda ücretsiz kitaplar sunuyor. Linki de burada.

9.JSTOR Açık Erişim Kitaplar

Çeşitli alanlarda 6500'den fazla ücretsiz kitap sunuyor. Tamamı akademik. Çok işinize yarayacak bu siteye de şuradan gidebilirisiniz.

10.Mypustak

Bu internet sitesinde binlerce akademik kaynağa ulaşmak mümkün. Sitede ayrıca ders kitapları da yer alıyor. Kesinlikle incelenmesi gereken bir site. Linki de burada.

11. Library Genesis

Onlarca alanda binlerce kaynağı ücretsiz indirebileceğiniz akademik ebook sitesi.Çok işinize yarayacak bu siteye de şuradan gidebilirisiniz.

Bu siteler yeni kaynaklar da bulundukça güncellenecektir. Listede yer almasını düşündüğünüz bir site varsa bize yazabilirsiniz.

Paylaş:

Benzer Makaleler

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir