Golf topu dalgıcı ne iş yapar?

Bir golf topu dalıcı, kayıp topları kurtarmak için golf sahalarındaki su tehlikelerini ziyaret eder. Bu toplar işlenebilir ve geri dönüştürülebilir. Bazı dalgıçlar, hizmetlerini bölgesel golf sahalarıyla daraltan kurtarma şirketleri için, bazıları ise serbest olarak çalışabilir. Bu çalışma çok yorucu ve değişken olabilir. Bu alandaki birçok insan, havanın adil olduğu ve çok sayıda golfçünün kursa girdiği yaz aylarında yarı zamanlı çalışır.

Bu dalış uzmanlarının SCUBA sertifikalarına ihtiyacı vardır ve genellikle kendi ekipmanlarını da tedarik etmeleri gerekir. Tüm su tehlikelerini belirlemek ve belirli bir iş günü içinde mümkün olduğunca fazla su kaplamayı planlamak için golf sahası haritaları kullanırlar. Golf topu dalgıçları top tarafından ödenir ve işlerini karlı kılmak için mümkün olduğunca çabuk sayıda top toplamaya teşvik edilir.

Golf sahaları, golf toplarını toprağından kurtarmak için ücret alabilir. Golf topu dalgıcının, parkur dalgıçlarının mevcut olmasını istemediği zamanlar olabileceği için, personel ile zamanlamayı ve zamanlamayı da müzakere etmesi gerekebilir. Serbest çalışma, golf topu kurtarma hizmetleri için arazi sözleşmelerinde ve golf sahasında ve golf sahasında bulunabilecek personel ile etkileşimde bulunma konusunda iyi insanlar için beceri gerektirir. Bir şirket için çalışmak, şirket ücretler, sözleşmeler ve diğer konularla ilgilendiği için daha düşük ücretle ancak daha fazla iş güvenliği ile gelebilir. Şirket ayrıca tam zamanlı iş teklifi için yeterli sözleşmeye sahip olabilir.

Bazı durumlarda, bir golf topu dalıcı, zaten farklı bir dalıcı veya şirketle sözleşmesi olan bir kurstan top alarak kaçak avcı olarak çalışabilir. Bu uygulama bazı bölgelerde kaşlarını çattı ve bazılarında tehlikeli olabilir; Örneğin hava karardıktan sonra sızmak, bir golf topu dalgacısının düşük ışıkta tespit edilmesi zor olan uyarı işaretlerini ve tehlikeleri kaçırabileceği anlamına gelebilir. Golf topu avcılığı daha yüksek kar marjıyla gelebilir, çünkü dalgıcın kurs boyunca çalışması için ücret ödemesi gerekmez.

Golf topu dalgıç olmakla ilgilenen bir kişi, müteahhitlik şirketlerinde listeler bulabilir. Amerika Birleşik Devletleri'nde Florida gibi golf sahalarının yoğun olduğu bölgelerde şirket aramaya yardımcı olabilir. Golf topu dalgıçlarının iş için seyahat etmesi gerekebilir ve sahada uzun saatler geçirmek için hazırlanmaları gerekir. Çalışmaları ayrıca geri dönüşüm tesislerine taşınması için golf toplarının paketlenmesini ve büyük miktarda geri kazanılmış top içeren ağır kamyonların kullanılmasını içerebilir.

Kaynak

Paylaş:

Benzer Makaleler

Yorumlar