Sıkça Sorulan Sorular

aqademik.com kullanıcılarının birbirinden haberdar olabilmesi amacıyla tüm üyelerin üyelere açık olarak paylaştığı bilgilerle kullanıcıların bağlantılarıın aktivitelerini görmesine olanak tanır. Anasayfa yani haber akışı sayfasında Tüm Güncellemeler ya da Bağlantılar seçilerek bu değiştirilebilir.

Serdar TURGUT   27 Haziran 2020  

aqademik.com kullanıcılarının sorunlarını çözmek amacıyla onlarla uygun olan her seçeneği değerlendirir. Ancak baen kullanıcıların site üyeliğini bitirmesi gerekebilir bu durumda Sağ Üst köşede isminizin yanındaki ok işaretini tıklıyoruz. Daha sonra açılır menüden Hesap'ı seçiyoruz. En altta yer alan Hesabı Sil Sekmesinden gerekli işaretlemeleri yaptıktan sonra hesabınızı silebilirsiniz.

Serdar TURGUT   27 Haziran 2020  

aqademik.com sitesi kullanıcılarına etkinlik ve aktiviteleri özenle seçerek duyurur. Sitede kullanıcıların haberdar olmasını istediğiniz etkinlikler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Serdar TURGUT   27 Haziran 2020  

aqademik.com eğitim camiasında yer alan her kullanıcı için uygundur. Kullanıcılar site üzerinde bilgi, belge paylaşımı yaparak kendi bağlantılarını oluşturabilirler. Kullanıcılar sorularını veya sorunlarını aşağıdaki linkten bize bildirebilir.

Bize Ulaşın

Serdar TURGUT   27 Haziran 2020  

aqademik.com üyelerin aklındaki soruları sitedeki diğer uzmanlarla tartışabilecekleri forumlara sahiptir. Forumlarda herkes nezaket ve akademik ahlaka uygun şekilde sorular sorabilir cevaplar verebilir. Forumlara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirisiniz.
https://www.aqademik.com/forums/

Serdar TURGUT   21 Haziran 2020  

aqademik.com kullanıcıların yararına olduğunu düşündüğü iş çevreleri ile reklam ve işbirliği geliştirmeye açıktır. Bu konudaki taleplerinizi burayı tıklayarak bize iletebilirsiniz.
Reklam süreleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için lütfen iletişim formundan talebinizi iletin.

Serdar TURGUT   27 Haziran 2020  

aqademik.com akademik bir sitedir. Siteye kayıt kendini geliştirmek isteyen herkese açıktır. Siteye kayıt olmak için aşağıdaki linkten girilerek gerekli alanlar doldurulur. Mail adresine gelen doğrulama linkinin tıklanması ile hesap açılır.
İlgili link:

Kayıt Ol

Serdar TURGUT   18 Haziran 2020  

aqademik.com sosyal bir akademik platformdur. Sitede kullanıcılar birbirleri ile bağlanarak ortak çalışmalar üretebilir. Site üyeleri arama çubuğuna giderek detaylı aramayla arkadaşlarını bulabilir.

Serdar TURGUT   18 Haziran 2020  

aqademik.com sitesi kullancıların bağlantıları ile word ve pdf türündeki dosyaları paylaşmasına izin vermektedir.
Dosya eklemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak gerekli adımları takip ettikten sonra dosyalarınızı profilinize ekleyebilirsiniz.

Dosyalar

Serdar TURGUT   18 Haziran 2020  

aqademik.com sitesinde kayıtlı olan kullanıcılar yapacağı etkikliklerle iligli bağlantılarını bilgilendirmek için etkinlikleri sitemizde yayınlatma talebi gönderebilir.
Siten yönetimine yapacağınız etkinlik ile ilgili Bize Ulaşın adresinden ulaşarak
Etkinlik saati, yeri, düzenleyici bilgileri gibi detaylarını gönderir. Etkinlik incelenip onaylandıktan sonra etkinlikler alanında paylaşılacaktır.Kullanıcı eğer isterse etkinliği öne çıkarılır ve ilk sırada gösterilebilir.

Serdar TURGUT   19 Haziran 2020  

aqademik.com'da paylaşılan herhangi bir aktivitenin kimler tarafından görülebileceği konusunda seçim mevcuttur.
Haber akışında paylaşılacak güncellemeler herkese açık, bütün üyelere açık, bağlantılara açık ya da sadece kullanıcının kendi görebileceği şekilde ayarlanabilir.

Forumlardaki yanıtlar site kullanıcılarına açıktır. Bu nedenle forum yorumlarınız herkesçe görüntülenebilir.
Açılmış forumları ve forumlarda devam eden tartışmalar için link:
Forumlar

Gruplarda Herkese açık, Özel ve Gizli Olmak üzere 3 çeşittir.
Var olan gruplara katılmak, yeni gruplar kurmak için link:

Gruplar

Serdar TURGUT   19 Haziran 2020  

aqademik.com, hukuka ve yasalara saygılı olduğu gibi, kamunun, iş ortaklarının ve üçüncü kişilerin fikri sınai haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı benimsemiştir.

aqademik.com, üyelerinin ve kullanıcılarının oluşturdukları içerik bakımından 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun”da tanımlanan “yer sağlayıcı”; kendi ürettiği içeriklerle ilgili olarak ise “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir.

aqademik.com’un kullanıcılarının ve üyelerinin oluşturduğu içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü yoktur. aqademik.com, hukuka aykırı içerikler ile 3. Kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde “UYAR ve KALDIR” yöntemini benimsemiştir.

Burada yayınlanan herhangi bir içeriğin kendisine ait olduğunu ve kaldırılmasını talep etmek ilgililer;
*Açık ad / ünvan, açık iletişim adresleri, içeriklerin URL adresini sunmak kaydıyla aqademik.com’a buradan ulaşarak bildirim yapabilirler. Bu elektronik iletişim adresine ulaşan talep ve şikayetler sitemiz tarafından incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde ilgili içerikler aqademik.com sisteminden en kısa sürede çıkarılacak ve muhataba bilgi verilecektir.

Serdar TURGUT   17 Temmuz 2020  

Eğitim, sanat, bilim ve teknoloji, projeler, son gelişmeler, güncel olaylar gibi konulardaki düşüncelerinizi aqademik.com'da yazabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Haber Gönder sayfasına girerek gerekli alanları doldurmak.

Gönderi Başlığı ve Gönderi Metni'ni dil kurallarına uygun bir şekilde doldurduktan sonra   Gönderi Görseli'ni de yükleyerek yazınızı siteye gönderebilirsiniz. Yazınız kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

Not: Sitenin Gönderi Politikasını, Genel Ahlak Kurallarını, T.C. Anayasasını ihlal edecek herhangi bir yazı yayınlanmaz. Siteye gönderilen yazılardan doğacak hukuki sorumluluk da yine yazarın kendisine aittir.

 

Serdar TURGUT   29 Temmuz 2020  

qademik.com  öğretmen, akademisyen, öğrenci ve bağımsız araştırmacıların çalışmalarını dünyaya duyurabilmeleri bu sayede de Türkiye'nin akademik alanda dünyada hak ettiği yere gelmesi için vermektedir. Bunun için yapmanız gereken Akademik Çeviri sayfasında bulunan ilgili alanları doldurarak iletişime geçmektir. aqademik.com Sosyal Bilimler, Eğitim Bilimleri ve Doğa Bilimleri alanlarında ve sadece akademik çeviri hizmeti vermektedir.

 

Serdar TURGUT   29 Temmuz 2020  

Sorunuzun yanıtını bulamadınız mı?

Bize Ulaşın